Jak vybrat vhodné kapky do očí?

OCUflash, OCUflash Blue nebo OCUhyl C+? Jaké kapky jsou pro Vás ty správné a podle čeho si kapky vybírat?

V první řadě pro časté a všední použití doporučujeme kapky OCUflash. Slouží jako první pomoc při podráždění očí. Speciální oční roztok OCUflash působí díky obsaženému výtažku ze světlíku lékařského protizánětlivě a dezinfekčně. Používá se ke vkapávání do očí nebo k výplachům očí. OCUflash je vhodný pro dlouhodobé používání a každodenní péči o Váš zrak. Mohou ho používat dospělí, děti, mladiství i těhotné a kojící ženy.  

Pokud máte citlivější oči nebo používáte kontaktní čočky, doporučujeme OCUflash Blue bez konzervantů. Pokud problémy s okem přetrvávají (řezání očí, pocit cizorodého tělíska v oku apod.), doporučujeme uvažovat o nasazení umělých slz. Umělé slzy oproti OCUflashe obsahují látky, které oko zvlhčují. OCUhyl C+ nebo UNItears bez konzervantů.

Jaký je rozdíl mezi OCUhylem a UNItears? Oba přípravky jsou určené pro problémy suchého oka, ale každý z nich obsahuje jinou látku a každému spotřebiteli může vyhovovat jiná. OCUhyl-C i UNItears jsou umělé slzy bez konzervačních látek pro citlivé oči. Liší se účinnou látkou. OCUhyl-C obsahuje účinnou látkou hyaluronát sodný a UNItears je účinnou látkou hypromelóza (a dexpantenol).

Informace a doporučení nám pro tento krátký článek poskytl oční lékař MUDr. Jaroslav Karhan.

 

Zpět do obchodu