Kapky a oči novorozenců

V tomto článku nám oční lékařka paní MUDr. Kianičková a MUDr. Jaroslav Karhan odpoví na základní dotazy našich klientů, které se týkají očních kapek a výplachu očí novorozenců. 

 

Proč se novorozencům vykapávají oči očními kapkami? 

dříve se hned po porodu kapaly do očí kapky O.Septonex, jako desinfekční kapky, jako  prevence gonokokové infekce, (ještě dříve roztok dusičnanu stříbrného). Pak se od toho ustoupilo, asi proto, že nepředpokládáme u každého gonokovou infekciFakt je, že oči po průchodu porodními cestami zažijí jistě ledacos. Nicméně záněty očí novorozenců v brzkém čase po narození bývají spojeny spíše s neprůchodností slz, cest, ale i normálně si člověk po ránu omyje oči a vyčistí zuby. U malých dětí je výhodné vyplachovat oči jako prevence podráždění a infekceKdyž jsou oči klidné a vše je ok, tak platí, že méně znamená více !! (MUDr. Kianičková)
 
 
Mohou se oční kapky jako OCUflash Blue používat pro novorozence? 
 
OCUflash Blue je jistě ideálním roztokem k vyplachování očí novorozenců, může se u nich používat, je to přírodní preparát bez konzervačních látek, doporučuji. (MUDr. Kianičková)
 
 

OCUflash Blue oční kapky se představují jako oční kapky bez konzervantů. Co to znamená? Je to pouze přírodní výrobek?

OCUflash blue neobsahuje konzervační látky, proto je ideálním přípravkem pro nositele kontaktních čoček nebo pro osoby s citlivýma očima. (MUDr. Jaroslav Karhan)

 

Jaké jsou příznaky suchého oka a postihuje pouze starší pacienty?

syndrom suchého oka = nedostatečnost slz, filmu, nedostatečné omývání povrchu oka a tím i horší výživa rohovky. Projevuje se pocitem diskomfortu - pálení očí, zarudnutí, někdy paradoxně i větším slzením. Bývá nejčastěji u žen v menopauze, ale může být v jakémkoliv věku. Má na to vliv venkovního i vnitřního prostředí prašné, suché, zakouřené, klimatizované prostory, dlouhodobá práce s PC a s tím spojené omezení mrkání, což se novorozenců asi moc netýká, de se spíše jedná např. o anomálii víček. (MUDr. Kianičková)
 
 

Co na problém suchého oka doporučujete?

na problémy suchého oka se doporučují oční slzy, nyní s obsahem kys. hyaluronové. (MUDr. Kianičková)
 
 
Zpět do obchodu